Služby knihovny

Služby knihovny

Půjčování knih – Místní knihovna Pavla Křížkovského má k 1. lednu 2018 ve svém fondu 15 279 svazků knih. Část fondu (1 213 svazků) je umístěna ve skladu a je přístupná na základě objednávky nejpozději následující půjčovní den.

Výpůjční proces je plně automatizován, knihovna používá automatický knihovní systém Clavius. Čtenáři mají k dispozici elektronický katalog knih.

Knihy je možné vracet i prostřednictvím Biblioschránky.

Půjčování časopisů – v roce 2018 odebíráme následující tituly:
100+1, Burda, Časostroj, d-Test, Dekor, Dráček,
History+Speciál, Maminka, Náš útulný byt, Story, Top dívky, Týdeník Květy

Půjčování deskových her – moderní deskové hry zažívají velký rozkvět a jsou stále populárnější volnočasovou aktivitou, umožňující příjemně trávit čas s rodinou a přáteli a zároveň rozvíjet myšlení.

Kulturní akce pro veřejnost – v průběhu roku se konají v knihovně nejrůznější akce – vernisáže, výstavy, přednášky, tvořivé dílny, autorská setkání i nejrůznější soutěže.

Meziknihovní výpůjční služba – dokumenty, které naše knihovna nevlastní, Vám můžeme zajistit prostřednictvím meziknihovní výpůjční služby (MVS).

Přístup k internetu – v půjčovně jsou k dispozici dva počítače s přístupem k internetu. Rády poradíme, pokus si nevíte rady.

Kopírovací a skenovací služby do formátu A4 – poskytujeme zdarma našim čtenářům